Często klienci, mimo szczerych chęci, przychodzą nie do końca przygotowani do rozmowy z adwokatem.

Spis pytań

Po pierwsze, radze do tej wizyty się przygotować przez zapisanie o co nam dokładnie chodzi i pytania jakie chcemy zadać. Często w rozmowie dużo rzeczy ucieka z pamięci, szczególnie jeśli zostaliśmy zasypani przez Adwokata dużą ilością informacji. Dopiero w domu uświadamiamy sobie, że o dużo rzeczy zapomnieliśmy po prostu zapytać.

Mówić o wszystkim

Po drugie, to czy na dane pytanie odpowiem poprawnie często zależy od tego, ile informacji klient adwokatowi przekaże. Często informacja, czy dokument nie mającą dla Państwa znaczenia może okazać się kluczowa z punktu widzenia danej sprawy. Dlatego najlepiej, przedstawić wszystkie szczegóły danej sprawy i wszystkie dokumenty jakie Państwo posiadają.

Dyskrecja adwokata

Po trzecie, pamiętać, że adwokat ustawowo zobowiązany jest do zachowania tajemnicy adwokackiej. Nic, co zostało wyjawione adwokatowi nie ujrzy światła dziennego bez Państwa zgody. W swojej pracy zawodowej spotykamy się z różnymi sytuacjami i na tym etapie nic nas nie może zaskoczyć.

Pytać, pytać i jeszcze raz pytać

W trakcie już samej wizyty, chociaż osobiście staram się przedstawiać problemy w jak najbardziej prosty i przystępny sposób, dużo osób nie rozumie co do nich powiedziałam – do czego przyznają się po czasie. Dlatego jeśli Państwo czegoś nie rozumieją, proszę od razu reagować prosząc o bardziej przystępne wytłumaczenie. Język prawniczy i cała terminologia nie jest językiem zrozumiałym, dlatego mogą zachodzić nieporozumienia.

Kiedy udać się do adwokata?

Na koniec, najważniejsze jest aby zwrócić się do Adwokata jak najszybciej. W naszej ludzkiej naturze leży to, że zwracamy się do fachowca w momencie, kiedy mamy przysłowiowy nóż na gardle, oczekując ratunku w postaci małego lub większego cudu – ta zasada odnosi się również do pomocy Adwokata. Nie twierdzę, że Państwo nie poradzą sobie samodzielnie, ale zwykle można zaoszczędzić sobie dużo kłopotów, stresu i pieniędzy rozwiązując problem fachowo na samym początku pytając o poradę Adwokata.


 

Autorka nie ponosi odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną  będącej następstwem zastosowania lub niezastosowania się do wskazówek wynikających z wpisów umieszczanych na blogu. Każda sprawa jest inna i potrzebuje indywidualnego podejścia prawnego. Proszę o zapoznanie się z regulaminem bloga.