W każdym przypadku honorarium ustalane jest indywidualnie po rozmowie z klientem i zależy od wielu czynników, przede wszystkim, od tego jaka usługa ma być zrealizowana, stopnia jej skomplikowania i terminu realizacji.

Wszystkie składniki honorarium ustalane są przed przyjęciem sprawy do prowadzenia. Klient nie zostanie zaskoczony dodatkowymi opłatami w trakcie prowadzenia sprawy.

Należy jednak pamiętać, że w skład honorarium nie wchodzą koszty jakie należy ponieść w sądzie, a które mogą być (choć nie muszą) wysokie. Przed przyjęciem sprawy do prowadzenia w przybliżeniu oszacowujemy jaki koszt będą musieli Państwo dodatkowo ponieść w Sądzie.

 

Jest kilka możliwości rozliczenia honorarium za prowadzenie danej sprawy w urzędzie czy sądzie.

 

  1. ryczałt: składa się z jednorazowej opłaty przy przyjęciu sprawy do prowadzenia oraz opłat za każdą rozprawę, posiedzenie, przesłuchanie.
  1. rozliczenie godzinowe: które zależy od ilości czasu poświęconego przy wykonywaniu zlecenia

 

Zbiór Zasad Etyki Adwokackiej i Godności Zawodu zakazuje umieszczania na strony internetowej kancelarii adwokackiej oświadczeń na temat stawek wynagrodzenia i metod ich obliczania.  Jeśli są Państwo zainteresowani oszacowaniem honorarium za prowadzenie konkretnej sprawy prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.